Czerwiec-2007
Strona Główna > Archiwum > Czerwiec-2007
16.06.2007
Wygrana Polaków - pewny awans

Niedawno zakończył się mecz Polska - Holandia. Spotkanie zakończyło się dużo przewagą Polaków 41:27. Początek spotkania nie był zbyt porywający, ale w trakcie spotkania zawodnicy się rozgręcali. Od pierwszych minut spotkania nie oglądaliśmy Krzyśka Lijewskiego, ale młody Lijek zastąpił brata w trakcie spotkania. Marcin z Krzyśkiem dobrze rozgrywali piłki do kolegów z drużyny. Zarówno Krzysiek, jak i Marcin 3 razy rzucali do bramki przeciwnika.
Wynik spotkania z dwumeczu - 72:47 dla Polski.

W Galerii pojawiły się nowe zdjęcia. Zapraszamy do GALERII.

11.06.2007
Nowości
Dziś na stronie pojawiły się kalendarze na pulpit ( miesiąć czerwiec i lipiec ) . Możecie je znaleźć w dziale " Dla kibica- Inne". Zamieściłysmy również opinie kolegów Marcina z Flensburga o starszym z Braci Lijewskich. Opinie możecie przeczytać w dziale " Bracia Lijewscy".
10.06.2007
Eminacje do Mistrzostw Europy : Polska wygrywa z Holandią

Polska pokonała w sobotę w Eindhoven Holandię 31:20 (17:8) w pierwszym meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Rewanż w sobote (16 czerwiec) w Kielcach.

Mecz był wyrównany tylko do 15. minuty, potem wicemistrzowie świata stopniowo powiększali przewagę i całkowicie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.Krzysiek w tym meczu zdobył 4 bramki , a Marcin zaliczył 3 trafienia.
W hali w Eindhoven Polaków dopingowała nieliczna, ale wyróżniająca się kilkusetosobowa grupa kibiców.Turniej finałowy ME odbędzie się w dniach 17-27 stycznia 2008 roku w Norwegii.

Szczypiorniści wygrywają

Dziś w Głogowie podopieczni Bogdana Wenty rozegrali towarzystki mecz z reprezentacją Litwy. Końcowy wynik był korzystny dla polskich szczypiornistów, ponieważ zakończył się wynikiem 33:27 dla Polski.

Pierwsze minuty spotkania nie były rewelacyjne, ale z biegiem czasu wszytsko się zmieniało. W wyjściowym składzie nie znalazł się Krzysiek, ale po kilku minutach pojawił się na boisku. Już w 11 minucie spotkania czerwony kartkonik zobaczył starszy z Braci Jureckich i nasi szczypiorniści musieli radzić sobie bez Niego. Krzysiek również został ukarany przez sędziego, ale na szczęście była to żółta kartka. Marcin w tym spotkaniu zdobył 5 bramek, a Krzysiek do bramki przeciwnika trafiał 3 razy.

Niebawem powinny pojawić się nowe zdjęcia:)

03.06.2007
Koniec sezonu 2006/2007 Bundesligii

W ostatniej kolejce Bundesligii HSV Hamburg pokonał FA Göppingen 36:32 Po 30 minutach gry Hamburg prowadził 21:18. Krzysiek w tym meczu zdobył 4 bramki . Niestety Mistrzostwo Niemiec zdobyła drużyna z Kiel, która wygrała dziś swój mecz z HSG Nordhorn i w rezultacie drużyna z Habmurga zajeła II miejsce zdobywając na swoim koncie 58 punktów.

HSV Hamburg - FA Göppingen 36:32 (21 : 18)

III miejsce w tebeli Bundesligii w sezonie 2006/2007 zdobyła drużyna Marcina Lijewskiego – SG Flensburg , mając na swoim koncie 52 pkt. Ostatni mecz w tym sezonie niestety drużyna z Flensburga przegrała jednym oczkiem ulegając TV Großwallstadt 34 : 35.Po pierwszych 30 minutach również prowadziła drużyna przeciwna 19 : 18. Marcin zdobył w tym meczu 2 bramki , a po słabym meczu stwierdził że z jego drużyny powietrze już zeszło. Ostatni mecz w Bundeslidze zagrał dziś bramkarz z Flensburga - Jan Holpert , który zagrał 21 sezonów w Bundeslidze .Oficjalne pożegnanie tego zawodnika nastąpi jeszcze dzisiaj a w drużynie z Flensburga , napewno na boisku zobaczymy Marcina Lijewskiego. Jan Holpert zaprosił min. z Bogdana Wente , Stefana Ktertzschmara , Christiana Schwarzera , Daniela Stephana i wielu innych gości.

SG Flensburg - TV Großwallstadt 34 : 35 (18 : 19)

Po zakończonym sezonie 2006/ 2007 w Bundeslidze czas na reprezentacje :) Już niedługo mecz sparingowy z Litwą , który odbędzie się w Głogowie 5 czerwca o godz. 18.00.

Przepraszamy za opóźnienie notki, ale wystąpiły problemy techniczne .